Miejskie Przedszkole nr 21 w Zielonej Górze

Archiwum - rok szkolny 2012-2013


Przedszkole 2013 - zobacz film

Szanowni Rodzice

25.06.2013

Dnia 26.06.2013 r. (środa) o godz. 16.00
odbędzie się spotkanie organizacyjne z RODZICEMI DZIECI 3-LETNICH
(ROCZNIK 2010), na które serdecznie zapraszamy.


X edycja Przeglądu Tanecznego "Słoneczne rytmy"

23.05.2013

16 maja grupa „Śmieszki” wzięła udział w X EDYCJI PRZEGLĄDU TANECZNEGO „Słoneczne rytmy” w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego na ul. Szafrana. Naszych milusińskich do kon-kursu przygotował Pan Jan Buśko z nauczycielami Teresą Błażewicz i Martą Chłopecką. Dzieci zaśpiewały, zagrały i zatańczyły wiązankę Tańców Lubuskich, za które w nagrodę otrzymały wielkie brawa, piękną statuetkę i kosz zabawek.

X edycja Przeglądu Tanecznego Słoneczne rytmy
X edycja Przeglądu Tanecznego Słoneczne rytmy
[więcej zdjęć]

Przedszkolaki w szkole

8.05.2013

Dnia 19.04.2013 r. dzieci z grupy „Śmieszki” i „chochliki” brały udział w turnieju organizowanym przez SP-18 „Szkoła na wesoło”. Nasi wychowankowie rywalizowali w konkurencjach sportowych i artystycznych. Wśród uczestniczących w turnieju 5 przedszkoli zajęliśmy I miejsce!!!!
SERDECZNIE GRATULUJEMY

Przedszkolaki w szkole
[więcej zdjęć]

„GOŚCIMY STUDENTÓW ZE ŚWIATA”

23.04.2013

W tym tygodniu nasze przedszkole poznaje czterech studentów: dwóch Tajlandczyków, Grek i Egipcjanin. Codziennie inna grupa uczy się od Gości nowych zabaw i gier. Studenci podczas swojego pobytu w Polsce poznają naszą kulturę, mentalność, tradycje i historie. Szczegóły tych wartościowych spotkań możecie Państwo obejrzeć w naszej galerii zdjęć. Zapraszamy :)
 1. 22.04.2013 r. Studenci u „Chochlików”
 2. 23.04.2013 r. Studenci u „Psotek”
 3. 24.04.2013 r. Studenci u „Chichotek”
 4. 25.04.2013 r. Studenci u „Śmieszków”

Wycieczka do Palmiarni

22.04.2013

24 kwietnia 2013 roku „CHOCHLIKI” wybierają się na wycieczkę autobusową
DO PALMIARNI I MEDIATEKI SZKLANEJ PUŁAPKI


Cel i założenia programowe wycieczki:
 1. bezpośredni kontakt z egzotyczną roślinnością;
 2. poszerzenie wiedzy z dziedziny botaniki;
 3. uświadomienie przedszkolakom różnorodności gatunkowej świata roślin;
 4. poznanie flory palmiarni i kolekcję fauny (żółwie, ryby);
 5. zrozumienie potrzeby ochrony przyrody;
 6. wzbudzenie celowości zakładania oraz wartości takich obiektów jak palmiarnia;
 7. zwiedzenie w Zielonogórskiej Palmiarni mediateki;
 8. poznanie sensu istnienia Mediateki Szklanej Pułapki, miejsca skupiającego ludzi korzystających ze współczesnych mediów (miejsce spotkań, warsztatów, rozmów o kulturze: muzyce, filmie, fotografii, ale również miejsce zabawy, turniejów w gry komputerowe oraz planszowe);
 9. wzbudzenie w przedszkolakach chęci spędzania aktywnie czasu na słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów, graniu oraz uczestniczeniu w warsztatach, koncertach, wernisażach, kursach i zabawach związanych z nowymi mediami w mediatece.

Szczegóły przebiegu naszej wizyty w PALMIARNI >>> już wkrótce będzie można obej-rzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy :)

Wycieczka do SP 22

22.04.2013

23 kwietnia 2013 roku „CHOCHLIKI” wybierają się na wycieczkę
do Szkoły Podstawowej NR 22
Ekologicznej z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze


    Pójście do szkoły stanowi bardzo ważny moment w życiu każdego człowieka. Od dojrzałości szkolnej dziecka zależy w jakim stopniu jest ono w stanie poradzić sobie w nowej rzeczywistości. Ważnym elementem dla maksymalnego złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły jest nawiązanie i systematyczne utrzymywanie kontaktów ze szkołą. Do tego celu służą „DNI OTWARTE” dla dzieci i rodziców. Nasze przedszkole również dba o stały kontakt z okolicznymi szkołami podstawowymi. Bierzemy udział w licznych konkursach organizowanych dla naszych przedszkolaków oraz systematycznie odwiedzamy je przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – zanim to wypuścimy z „naszego gniazda” kolejnych absolwentów naszej placówki.
    Ekologiczna Szkoła Podstawowa NR 22 z Oddziałami Integracyjnymi, która mieści się w pobliżu naszego przedszkola, zaprosiła starszaków z grupy I w odwiedziny. Znaczna część naszych „Chochliczków” wybiera się właśnie do tej szkoły w nowym roku szkolnym 2013/2014. Dlatego też z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie na 23.04.2013 r. Spotkanie odbędzie się w szkole, gdzie „Chochliki” zapoznają się z: klasą lekcyjną, pracownią komputerową, salę gimnastyczną, basenem, szatnią, łazienką, świetlicą, i stołówką. Przedszkolaki zapewne z przyjemnością poznają zawartość plecaka ucznia, przybory szkolne i książki. Wielką atrakcją będzie obejrzenie przedstawienia artystycznego w wykonaniu uczniów najmłodszych klas. Mamy ogromną nadzieję, że w szkole spotkamy wielu naszych starszych kolegów – byłych przedszkolaków. Szczegóły przebiegu naszej wizyty w SP nr 22 >>> już wkrótce będzie można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy :)

NASZE SUKCESY

18.04.2013

Nasze przedszkole bierze udział w programie i konkursie "5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU" od 18.04.2013 r. do 30.06.2013 r. KAMPANIA FINANSOWANA PRZY WSPARCIU UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ KAMPANIA WSPÓŁFINANSOWANA RÓWNIEŻ ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU PROMOCJI OWOCÓW I WARZYW

5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU
[Zobacz powiększenie]

Życzenia Świąteczne

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21.03.2013

"Obchody pierwszego dnia wiosny"

Dzień Wiosny
Jak co roku o tej porze przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 21 uroczyście powitały wiosnę. Przygotowania do tego dnia dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych obserwacji, poszukiwań oznaków wiosny, przedszkolaki poznały wiersze, piosenki, rymowanki o tematyce wiosennej. Szczególnie dużo radości sprawiały dzieciom wyzwania manualne: prace plastyczne i techniczne (polecamy na naszej stronie zakładkę GALEIRA PRAC). Powstało wiele pięknych dzieł dla przywołania upragnionej i długo wyczekiwanej wiosny. Mnóstwo kwiatów w formie płaskiej i przestrzennej z kolorowej bibuły, w tym również kwiatostan wierzby, czyli popularne „bazie kotki”, które są najbardziej rozpoznawalną oznaką wiosennego przebudzenia.
Dzień Wiosny
Rodzice „Śmieszków”, „Chichotek”, „Psotek” i „Chochlików” wsparli swoje pociechy w pracach ręcznych podczas warsztatów WIELKANOCNO-WIOSENNYCH, zorganizowanych przez wychowawczynie grup. Podczas tych rodzinnych spotkań powstały wspaniałe rękodzieła: czarujące ptaki, koszyki z wielkanocnymi palmami, zajączkami, baranami oraz jajami ozdobionymi cekinami, tasiemkami, krepiną, farbami, pisakami i wieloma innymi technikami (patrz zakładka: GALEIRA PRAC).

Dzień Wiosny

Ukoronowaniem powyższych przygotowań była niespodzianka przygotowana przez „Chochlików” na dzień 21.03.2013 r. Dzieci z grupy integracyjnej zaprosiły swoich przedszkolnych kolegów oraz wszystkie panie na przedstawienie pt. „Ogłaszamy wszystkim i wszędzie za chwilę wiosna tu będzie!” W teatrzyku wystąpili: „Wiatr Psotnik”, „Przebiśnieg”, „Sasanka”, „Krokus”, „Słoneczko”, „Jaskółki”, „Motylki”, „Muchy”, „Ślimaczek”, „Mrówka”, „Pszczółka”, „Biedronka”, „Bocian”, „Żabki” i oczywiście „Wiosna”.
Dzień Wiosny
Tańczono i śpiewano piosenki o tematyce wiosennej, a utwór, który rozpoczął cały spektakl tłumaczył pogodę za oknem:

„WIOSNA MA TĘ WADĘ”
1. To nie ładnie, tak się spóźniać Pani Wiosno. Zanim przyjdziesz długie brody nam urosną. Więc czekamy tu z obiadem i z kwiatami a Ty jeszcze za górami za lasami.

Ref.: Wiosna zalet ma ze sto,
ho- ho, ho- ho, ho-ho.
Ale ma tę wadę,
że zawsze spóźnia się,
spóźnia się, spóźnia się.

2. To nie ładnie, już jaskółki przyleciały, a tu jeszcze przed drzewami trawnik biały, ale wszystko Tobie, Wiosno, wybaczymy, więc nie spóźniaj się na swoje urodziny ...

Ref.: Wiosna zalet ma ze sto...

Wielokrotnie podczas występu dzieci machały rękoma, odpędzając jednocześnie zimę słowami: „Zmykaj zimo, zmykaj żwawo mamy ciebie dosyć! Pamiętamy jak to nieraz szczypałaś nas w nosy”. Zaraz potem wesoło i radośnie przywoływały wiosnę: "Wiosno! Wiosno! Nasza wiosno! Przyjdź tu do nas, pozwól nam się już radować!” Jak Państwo widzą, zabiegów na odpędzenie i przywołanie wiosny było wiele. Czekajmy zatem cierpliwie z naszymi pracowitymi i niezwykle kreatywnymi dziećmi na zazielenienie się jakże jeszcze białej GÓRY. „Ogłaszamy wszystkim i wszędzie za chwilę wiosna tu będzie!”:) Dzień Wiosny

NASZE SUKCESY

18.02.2013

Z przyjemnością informujemy, iż dzieci z grupy "Śmieszki" Hania, Nina, Filip i Kuba zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Iglaki – Cudaki". Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Śmieszki - Hania, Nina, Filip i Kuba
[Zobacz powiększenie]

XIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „GÓRA GROSZA”

3.01.2013

Góra Grosza

Zbiórka drobnych monet (o nominałach od 1 do 50 groszy) w NASZYM PRZED-SZKOLU przyczyniła się do pomocy najbiedniejszym dzieciom, wychowującym się poza wła-sną rodziną. Dziękujemy osobom zaangażowanym w akcję.

NASZE SUKCESY

28.12.2012

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze poinformował nas, że rozstrzygnięty został konkurs plastyczny związany z programem edukacyjnym „Moje dziecko idzie do szkoły”.
Komisja Konkursowa oceniła nadesłane prace i wytypowała 3 zwycięzców. Dwa pierwsze miejsca przyznane zostały dzieciom z naszego przedszkola:

I miejsce Oliwia Strugała z grupy Integracyjnej „Chochliki”
(nagroda: 500 zł. – wyprawka do szkoły)
II miejsce Weronika Jarząbek z grupy Integracyjnej „Chochliki”
(nagroda: 300 zł. – wyprawka do szkoły)

Dwie inne prace, wyżej wymienionych osób, wyróżniono i nagrodzono kwotą 150 zł. na zakup upominków. Laureatkom gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Nasze sukcesy

"Szlachetna paczka" - relacja

28.12.2012

Przedstawiamy Państwu relację z dostarczenia SZLACHETNEJ PACZKI rodzinie (oznaczonej numerem LBU-1172-026498) oraz słowa podziękowania od obdarowanych i wolontariusza, którą otrzymaliśmy od Zespołu SZLACHETNEJ PACZKI:

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Na widok 31 kartonów rodzina zamarła, nie wiedzieli, co mają z tym zrobić, ani za co mają się zabrać. Kartony obejmowały prawie cały obszar kuchni. Gdy wzięli się za rozpakowywanie, każdy karton był otwierany z coraz to większym uśmiechem. Dzieci już przy otworzeniu paczki z zabawkami ganiały po całym domu i krzyczały w niebogłosy. Rodzice, próbując ich uspokoić, rozpakowywali kolejne kartony będąc pod wrażeniem każdego z nich. Nie spodziewali się, że dostaną tego tak dużo. Zwracając uwagę na każdy ze szczegółów, nie mogli sami uwierzyć w to, co widzą na własne oczy, a w szczególności, kiedy zobaczyli pralkę.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuję za przygotowanie tak wielu paczek, bardzo dobrej jakości. Nie spodziewałam się, że rodzina zostanie obdarowana tak wielką pomocą i jeszcze raz Wam za to dziękuje, ponieważ naprawdę jej potrzebowali. Dzięki Wam cała rodzina będzie obchodzić radośnie święta, możecie być naprawdę z tego dumni.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
„Bardzo serdecznie i gorąco z całego serca dziękujemy, również życzymy Wesołych i Radosnych Świąt i oby dla was ktoś sprawił tak piękny prezent, jaki my dostaliśmy. Bardzo dziękuję za to, że moje dzieci z uśmiechem na ustach rozpakowywały każdą z paczek. Nie jesteśmy w stanie opisać uczuć, jakie w tej chwili posiadamy. Tego po prostu nie da się opisać.”

Szlachetna Paczka

"Szlachetna Paczka"

16.12.2012

Szlachetna Paczka


    Dzięki Państwa szlachetności, pracownicy naszego przedszkola napełnili trzydzieści dwa kartony żywnością, słodyczami, odzieżą, zabawkami i sprzętem gospodarstwa domowego, niezbędnego do godnej egzystencji rodziny.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się w tak niezwykłą akcję, dzieląc się swoimi dobrami. Dodatkowo dziękujemy za wsparcie Panu Stachowi, który przewiózł pralkę od Dziadków Filipa z Nowego Kisielina do punktu zbiorczego „Szlachetnej paczki”, oraz Tacie Krystiana i Mariki, który dostarczył wszystkie paczki z przedszkola do wyznaczonego magazynu. Tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się napełnić serca rodziny radością i nadzieją.

Szlachetna Paczka

Na piękne święta - czytaj więcej

"Szlachetna Paczka"

6.12.2012

Szlachetna Paczka

czytaj więcej

Konkurs plastyczny

6.12.2012

Julia Masłowska- Chichotki
Konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”
– rozstrzygnięcie konkursu 30.12.2012 r.
Lista nagrodzonych będzie opublikowana na stronie internetowej
bliżejprzedszkola.pl lub komorow.eu

Julia Masłowska- Chichotki
[Zobacz powiększenie]

XIII edycja Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”

20.11.2012

W poniedziałek rusza Akcja "Góra Grosza” – 26.11-07.12.2012 r.

„Góra Grosza” polega na tym, iż dzieci wraz z nauczycielami ze szkół i przedszkoli w całej Polsce organizują zbiórkę drobnych monet o nominałach od 1 do 50 groszy, a uzyskane środki zostają wykorzystane na pomoc najbiedniejszym dzieciom.
Ta największa ze społecznych akcji w naszym kraju, jest organizowana już po raz trzynasty, a jej celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Nasze przedszkolaki przyłączają się do zebrania funduszy na następujące programy pomocy:
 1. pomoc rodzinnym domom dziecka;
 2. pomoc dla Domów dla Dzieci (Domów powstałych w wyniku przekształcenia dużych domów dziecka);
 3. pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w tworzeniu prorodzinnych warunków opieki i wychowania poprzez tworzenie autonomicznych grup mieszkaniowych i reorganizację placówek;
 4. tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka;
 5. programy szkoleń rodzin zastępczych i adopcyjnych;
 6. pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze;
 7. programy terapeutyczne dla dzieci odseparowanych od rodziny.
     Za przyłączenie się do akcji Wszystkim dziękujemy.

Góra Grosza

Konkursy

15.11.2012

KONKURSY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW:

 1. Konkurs plastyczny „Kalendarz super przedszkolaka” (udział wzięły: „Psotki”, „Chichotki”, „Śmieszki”, „Chochliki”).
 2. Wielki Konkurs Ekologiczny z okazji akcji Sprzątania Świata – Polska 2012 – „Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę” (udział wzięły: „Chochliki”).
 3. Konkurs plastyczny „Pocztówka z Zielonej Góry” – organizator: Zespół Edukacyjny nr 1 (udział wzięły: „Śmieszki”).
 4. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „POCZTÓWKA Z WAKACJI” – organizator: Klub Kultury „ZASTÓW” Warszawa (udział wzięły: „Chochliki”).
 5. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” – zorganizowany pod Patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa (udział wzięły: „Chochliki”).
 6. Konkurs Plastyczny „ZŁOTA JESIEŃ” – organizator: Przedszkole Publiczne w Rogowie (udział wzięły: „Chochliki”, „Śmieszki”).
 7. Konkurs plastyczny z materiałów ekologicznych „Jesienne drzewo” – organizator: Przedszkole Nr 24 z oddziałami: Integracyjnymi i specjalnymi w Raciborzu (udział wzięły: „Chochliki”).
 8. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Moje magiczne drzewo” – organizator: Przedszkole we Wrocławiu (udział wzięły: „Śmieszki”).
 9. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Moje miasto w moich oczach” – organizator: Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie. (udział wzięły: „Śmieszki”).
 10. Konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki” – rozstrzygnięcie konkursu 30.12.2012 r. Lista nagrodzonych będzie opublikowana na stronie internetowej bliżej przedszkola.pl lub komorow.eu (udział wzięły: „Chichotki”).
 11. Konkurs plastyczny „Anioły i Aniołki Bożonarodzeniowe” – rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu 2013 r. (udział wzięły: „Chichotki”).
 12. Udział w Konkursie o Nagrodę Czarodziejskiego Drzewa X Edycji Konkursu Święta Drzewa organizowanego przez Klub Gaja (udział wzięły: Psotki).
 13. Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. "Najpiękniejsza dynia Halloween" organizo-wany przez Miejskie Przedszkole w Gdyni (udział wzięły: Psotki).
 14. Ogólnopolski konkurs "Świąteczna kartka” organizowany przez Miejskie Przed-szkole w Katowicach. Rozstrzygnięcie 10 grudnia (udział wzięły: Psotki).
 15. Ogólnopolski konkurs fotograficzny pt.„Mój przyjaciel”. Rozstrzygnięcie w stycz-niu 2013 r. (udział wzięły: Psotki).
 16. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Jesteśmy małymi Europejczykami". Rozstrzy-gnięcie w marcu 2013 r. (udział wzięły: Psotki).
 17. IV edycji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka” – organizator: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. ZAJĘCIE III-GO MIEJSCA W ZIELONEJ GÓRZE (więcej czyt. poniżej).

NASZE SUKCESY

15.11.2012

08.11.2012 r. o godz. 10.00 reprezentanci MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA nr 21 z grupy „Śmieszków” i „Chochlików” stanęli DO KONKURSU Z WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE w Wydziale Sztabu Policji i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Na szczeblu zielonogórskim wzięło udział aż trzydzieści jeden przedszkoli. Z dumą pragniemy ogłosić, że NASZE PRZEDSZKOLAKI zajęły III miejsce w półfinale, zdobywając dla przedszkola i siebie dyplomy, nagrody rzeczowe oraz doświadczenie. Oliwce, Mateuszowi oraz Hubertowi gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych owocnych zmagań.

Wycieczka do PIZZERII „DOMINIUM” – Focus mall

15.11.2012

Po raz drugi, przedszkolaki z naszego przedszkola otrzymały zaproszenie do pizzerii „Dominium” na pizze. Najstarsze grupy skorzystają z niego w następujących terminach:
- 16.11.2012 r. „Chochliki”
- 23.11.2012 r. „Śmieszki”
- 30.11.2012 r. „Chichotki”
Prosimy rodziców o przekazanie wychowawcom, dwóch biletów ulgowych (MZK) dla swoich pociech.
     Dziękujemy!

ANDRZEJKI U „Chichotek”

15.11.2012

„Na świętego Andrzeja spełniają się życzenia.”

Zaproszenie


„Chichotki” serdecznie zapraszają Rodziców na spotkanie wróżb i czarów w dniu 29.11.2012 (czwartek) o godzinie 15:30.

ANDRZEJKI U „Chochlików”

15.11.2012

W ostatnich dniach listopada powróżyć sobie wypada.”

Zaproszenie


Dnia 28.11.2012 r. o godz. 16.00 – „Chochliki” wraz z nauczycielkami, serdecznie zapraszają Rodziców na wieczór andrzejkowych wróżb. Prosimy wszystkich o zabranie ze sobą obuwia zmiennego oraz czarodziejskiego humoru.

„Unieś głowę, spójrz do góry
czarodziejski proszek z chmury
spada, tańczy i wiruje
wszystkie dzieci zaczaruje.
Radość jest, a smutek znika
wnet rozbawi nas muzyka!”

MIKOŁAJKI

15.11.2012

Dnia 06.12.2012 r. nasze przedszkole odwiedzi ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Wszystkie grzeczne dzieci mogą liczyć na miłą i sympatyczną zabawę z długo oczekiwanym gościem. Mikołaj zarezerwował dość czasu, aby każdy chłopiec i dziewczynka mógł sobie zrobić z nim zdjęcie. Sesja zdjęciowa będzie wykonana przez profesjonalnego fotografa.

Koncerty w naszym przedszkolu

Lubuskie Biuro Koncertowe zaprasza nasze Przedszkolaki
na nowy sezon artystyczny 2012/2013 z cyklu
„W Krainie Pani Muzyki”:

04.10.2012 r. „Krakowiaczek jeden...”
05.11.2012 r. Muzyczne opowieści Pana Kleksa
18.12.2012 r. Przygód kilka muzykalnego wróbla Ćwirka
28.01.2013 r. Bajka z pięciolinii
25.02.2013 r. Bębenek i jego przyjaciele
25.03.2013 r. Muzyczne opowieści – „Robotek - Chrobotek”
15.04.2013 r. Kaczor Donald i Myszka Miki
20.05.2013 r. Muzyczne opowieści – „Pan Twardowski”

Godz. rozpoczęcia każdego koncertu: 10.00

„ŚWIĘTO DYNI”

14.11.2012

Chichotki obchodziły 30 października święto dyni. Dzieci z rodzicami, a także panie przygotowały się solidnie do tego święta. Rodzice „wyposażyli dzieci w piękne dynie”, przyniesione do przedszkola, a panie przygotowały materiały plastyczne i pokaz multimedialny. Dzieci miały okazję zobaczyć na zdjęciach gdzie rośnie dynia, jak może wyglądać (są dynie małe, średnie, a są też okazy - olbrzymy), a i czy różni się kolorem.
Poznały także „możliwości kulinarne naszej rodzimej dyni”, dowiedziały się, że nie tylko możemy ją ozdabiać na święto zapożyczone z Ameryki tzw. ”Halloween”, ale przygotowywać z niej różnorodne potrawy takie jak: ciasto dyniowe, dynia z ryżem i innymi warzywami, ciasteczka dyniowe, zupę dyniową, dynię marynowaną. To tylko przykłady niektórych potraw. Nasza królowa jesiennych warzyw posiada także bogate wnętrze, naocznie mogły się o tym przekonać „nasze dzieciaki”. Po zajrzeniu do dyniowego środka okazało się, że warzywo to posiada wiele pestek, które po wysuszeniu można zajadać do woli. Z pustej kuli dyń tworzyliśmy śmieszne dyniowe potworki. Przydały się także materiały plastyczne, bo i z nich również powstały zabawne małe dynie. Dzieciaki bawiły się świetnie, a efekty naszej pracy można podziwiać w przedszkolnej szatni jak i internetowej galerii.

ŚWIĘTO DYNI

„PSU NA BUDĘ”

listopad 2012

PSU NA BUDĘ Na początku listopada „Chochliki”, „Psotki”, „Chichotki” i „Śmieszki” rozpoczęły drugą edycję akcji „Przedszkolaki pomagają bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę” organizowaną przez nasze przedszkole. Tym samym MP nr 21 dołączyło do dziewiątej już edycji akcji pomocowej „Psu na budę” prowadzoną przez Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt.
Celem naszego przedsięwzięcia jest:
 1. - przyczynienie się do poprawy stanu lokatorów schroniska, poprzez zbiórkę: karmy, smyczy, kagańców, obroży, szelek, zabawek oraz rzeczy chroniących przed zimnem dla psów i kotów przebywających w zielonogórskim schronisku dla bezdomnych zwierząt;
 2. - kształtowanie wrażliwości i empatii oraz odpowiedzialności za los bezdomnych zwierząt;
 3. - edukowanie dzieci w zakresie niesienia pomocy;
 4. - uświadomienie przedszkolakom pojęcia praw zwierząt i potrzeby humanitarnego ich trak-towania;
 5. – udział we współzawodnictwie z innymi przedszkolami i szkołami o tytuł „ZWIERZOLU-BÓW 2012”.
W imieniu naszych psich i kocich przyjaciół, gorąco namawiamy dzieci oraz ich ro-dziców do zaangażowania się w zbiórkę darów dla Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt.
Finał II edycji akcji „Przedszkolaki pomagają bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę” zorganizowanej w naszym przedszkolu, przewidujemy na 28.11.2012 r. (środa). W tym dniu odwiedzą nas pracownicy schroniska, którzy przygotowali zajęcia edukacyjne dla naszych przedszkolaków nt. swojej pracy. W tym dniu przedszkolaki przekażą zebrane dary dla zwie-rząt w ręce gości.

Przypominamy, że schronisko można wspierać przez cały rok poprzez pomoc mate-rialną lub wolontariat, a także poprzez przekazanie 1% podatku.

Zapraszamy na stronę internetową schroniska: schronisko.avx.pl


©2011-2013 Miejskie Przedszkole nr 21 w Zielonej Górze. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Liczba odwiedzin:    Liczniki na stonę