Miejskie Przedszkole nr 21 w Zielonej Górze

Aktualności - rok szkolny 2015-2016


PARADA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 3.06.2016r., dzieci z grupy IV wzięły udział w kolejnej edycji Parady Przedszkolaka. Barwny korowód zielonogórskich przedszkolaków wyruszył deptakiem od Galerii BWA do sceny głównej przy Ratuszu. Przez cały przemarsz korowodem, towarzyszyły dzieciom balony wypełnione helem, gwar i wesoła muzyka.
Przy scenie uczestnicy korowodu mieli za zadanie zbudować przedszkola marzeń przygotowanymi wcześniej kartonowymi cegiełkami. Dzieci z ochotą zabrały się do pracy, z której powstała wspólna, fantastyczna budowla.
Organizatorami imprezy są Zielonogórski Ośrodek Kultury i Prezydent Miasta. Impreza ma na celu integrację przedszkolaków naszego miasta, rozwinięcie i wzmocnienie tożsamości lokalnej, promocję placówek przedszkolnych, a przede wszystkim przysporzenie dzieciom wiele radości i zabawy.


ROWEROWY AUTOCHODZIK

Za nami pierwsze trzy etapy projektu "Rowerowy autochodzik". W piątek (15.04) nasza drużyna - Rajdośmieszki wzięła udział w podsumowaniu półrocza projektu. Na tę okazję grupa wraz z nauczycielkami przygotowała piosenkę pod tytułem "Bezpieczna droga", do której podkład muzyczny przygotował Pan Janek. Przegląd występów odbył się w Wojewódzkiej Bibliotece im. C.K. Norwida. Tego dnia oprócz naszego Przedszkola zaprezentowały się trzy drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego. Po występach dzieci, odbył się test dla opiekunek grup, sprawdzający wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa na drogach.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem upominków i wspólną fotografią.

Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Buśko za pomoc w przygotowaniu piosenki oraz rodzicom za współpracę podczas projektu :)

Wykonanie: Jędrzej Rogalski z grupą Śmieszki

Zobacz zdjęcia

ROWEROWY AUTOCHODZIK


PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

11.04.2016

Miejskie Przedszkole nr 11 "Tęczowy zakątek" pod patronatem Prezydenta miasta Zielona Góra, zorganizował warsztaty edukacyjno-informacyjne "Pierwsza pomoc przedmedyczna wśród przedszkolaków". Jak i w ubiegłych latach, i w tym roku nie mogło na nich zabraknąć najstarszej grupy z naszego przedszkola - Śmieszków. Warsztaty rozpoczęły się prezentacją multimedialną, objaśniającą zasady resuscytacji krążeniowo oddechowej. Następnie dzieci przy pomocy wolontariuszy zielonogórskich gimnazjów miały możliwość wykonania RKO. Ponadto wolontariusze nauczyły dzieci prawidłowej zmiany opatrunku oraz ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Dzieci z chęcią uczestniczyły w warsztatach, z uwagą słuchały rad wolontariuszy. Na zakończenie warsztatów zostały wręczone dyplomy i upominki.
Serdecznie dziękujemy organizatorom wydarzenia za zaproszenie.
Zobacz zdjęcia z wydarzenia


PROJEKT "MAŁY OGRODNIK"

16.03.2016

Dnia 21.03.2016 grupa Chichotki na zaproszenie Miejskiego Przedszkola nr 20 wzięła udział w projekcie "Młody Ogrodnik". Na początku dzieci zostały zapoznane z informacjami dotyczącymi wzrostu roślin, ich pielęgnacji oraz prawidłowego sadzenia. Następnie Chichotki miały możliwość samodzielnego podlewania roślin i sadzenia kwiatów, które zostały przygotowane przez organizatorów projektu.
Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Młody ograodnik


SZKOŁA NA WESOŁO

16.03.2016

W środę (16.03) nasze przedszkolaki wzięły udział w zawodach zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 im. Arkadego Fiedlera. Nasze przedszkole reprezentowały Śmieszki, które z zaangażowaniem i radością zmagały się w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach. Zagadki słuchowe, logiczne, zadania sprawnościowe nie sprawiały naszym dzieciom większej trudności. Rywalizacja była zacięta, a punktacja wyrównana. Po kilku godzinach fantastycznej zabawy, nasza drużyna zajęła IV miejsce. Dziękujemy organizatorom zawodów za zaproszenie, i widzimy się za rok.


BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas.

W dniu 13.01.2016r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w salach oraz w holu spotkać można było kolorowe postacie z bajek i komiksów. Nie tylko dzieci wczuły się w karnawałowy klimat, także panie nauczycielki z chęcią swoje tradycyjne ubranie zamieniły na zabawne kostiumy. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali gimnastycznej, w której czekał radosny Clown - wodzirej naszej zabawy. Nie brakowało pląsów, konkursów i uśmiechów na twarzy naszych przedszkolaków. W przerwie na odpoczynek na dzieci czekał słodki poczęstunek.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom co było głównym celem balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz zapraszamy do galerii zdjęć z dnia balu.


OKRĄGŁE PORY ROKU

03.12.2015

Miejskie Przedszkole nr 21 z oddziałami integracyjnymi im „ABC...”

Dziękuje za wzięcie udziału w konkursie Okrągłe pory roku”. Otrzymaliśmy 17 prac z 10 przedszkoli. Od 20.11.2015 do 30.11.2015 w holu przedszkolnym zorganizowaliśmy wystawę prac, przez cały ten czas rodzice wraz z dziećmi głosowali na wybraną przez nich pracę. Konkurs wśród rodziców i dzieci cieszył się dużym powodzeniem. W sumie oddano 171 głosów. (Każda praca otrzymała głosy). W związku z małą różnicą głosów postanowiliśmy nie przyznawać miejsc tylko 3 wyróżnienia.
Przedstawicieli grup wraz z nauczycielami zapraszamy do naszego przedszkola na uroczyste rozdanie dyplomów i upominków 14.12.2015r. godz. 10:00.

Prosimy o potwierdzenie obecności:
Tel: 684531055, 608270427 Iwona Aniszkiewicz-Stankowiak


Podziękowanie

Dzięki uprzejmości sklepu wielobranżowego „POLSKA CHATA”
R. Dytko i B. Dytko
Spółka Jana
ul. 22 Lipca 1
67-120 Kożuchów

Dostaliśmy czek na kwotę 2000 tysięcy złotych na zakup zabawek.
Serdecznie dziękujemy. :-)))

Podziękowanie
Galeria: przejdź do zdjęć


Konkurs

„Okrągłe pory roku”

Regulamin konkursu- dokument PDF -   Czytaj


Witamy po wakacjach.

Już wakacji mija czas...

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2015/2016 naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia. :-)


©2011-2013 Miejskie Przedszkole nr 21 w Zielonej Górze. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Liczba odwiedzin:    Liczniki na stonę