Miejskie Przedszkole nr 21 w Zielonej Górze

Aktualności - rok szkolny 2013-2014


RADOSNE PRZEDSZKOLE

26.06.2014


radosne przedszkole - głosuj
Przedszkola z najlepszymi ocenami otrzymają atrakcyjne nagrody.

UWAGA RODZICE!!!

24.06.2014

Dnia 25.06.2014 r. o godz. 16.00, w sali grupy II, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci 3-letnich. Zapraszamy.

FESTYN RODZINNY

24.06.2014

Dnia 26.06.2014 r. od godz. 15.30, na terenie naszego przedszkola, odbywać się będzie Festyn Rodzinny. Przewidujemy wiele atrakcji, m.in.: uroczyste odsłonięcie tablicy z logo przedszkola, otwarcie nowego placu zabaw, konkursy z nagrodami, bańki mydlane, grochówka, grillowane kiełbaski, ciasta, przedstawienia przedszkolaków z okazji Dnia Mamy i Taty, teatrzyk rodziców pt. „Czerwony Kapturek.” Serdecznie zapraszamy :)

„Czerwony Kapturek”

15.06.2014

Czerwony Kapturek 9.06.2014 r. rodzice dzieci z naszego przedszkola stanęli na deskach Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego biorąc udział w VII Przeglądzie Spektakli Rodziców „Kochamy Bajki”. W tym roku rodzice z grupy „Niedźwiadków” wystawili sztukę pt. „Czerwony Kapturek”.
relacja na RTV LubuskaAktorzy występujący w przedstawieniu:
 • Agnieszka Błażejczak, mama Tymona – NARRATOR I
 • Agata Rogalska , mama Jędrka – NARRATOR II
 • Katarzyna Żabińska, mama Alicji – CZERWONY KAPTUREK
 • Aneta Leśniańska, mama Leonka – MAMA
 • Agata Chłopecka, mama Fryderyka– WILK
 • Aleksandra Czerwińska, mama Antka – BABCIA
 • Piotr Bohowiec, tata Krzysia – GAJOWY

Ogromną radość sprawiło dzieciom oglądanie rodziców, wcielonych w role postaci z bajki o Czerwonym Kapturku. Spektakl w powyższej obsadzie aktorskiej ponownie zostanie zaprezentowany w ogrodzie przedszkolnym podczas festynu rodzinnego MP-21 dnia 26.06.2014 r., na który serdecznie zapraszamy:)
Opiekunowie grupy teatralnej: Monika Knuth-Sapigórska, Monika Sikora, Jan Buśko, serdecznie dziękują rodzicom gr. II, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji do spektaklu, wszystkim aktorom za zaangażowanie, poświęcenie, wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę:) oraz Pani Katarzynie Bohowiec, mamie Krzysia, za przewiezienie do teatru rekwizytów i elementów dekoracji.

„5 porcji warzyw, owoców lub soku”

01.06.2014

5 porcji warzyw, owoców lub soku
czytaj więcej

„Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy”

01.06.2014

Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy - wyniki
czytaj więcej

35 lat istnienia przedszkola nr 21

28.05.2014

Dodano ze strony internetowej http://www.zielona-gora.pl/PL/971/5504/35_lat_istnienia_przedszkola_nr_21/: 2014-05-28 Autor: Ewa Duma
35 lat istnienia przedszkola nr 21

27 maja 2014 roku w Lubuskim Teatrze odbyła się gala Miejskiego Przedszkola nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi, które ma swoją siedzibę przy ulicy Rydza Śmigłego 5. Udział niej wzięli m.in.: absolwenci, dzieci i nauczyciele, rodzice, a także wiceprezydent Wioleta Haręźlak.
Uroczystość zainaugurowały przedszkolaki, które na scenie nie tylko tańczyły i śpiewały, ale też bacznie wypatrywały członków swoich rodzin na widowni. Barwne stroje dzieci, skoczne melodie i piosenki stworzyły ładny program artystyczny z udziałem lepiej i mniej radzących sobie na scenie artystów. Śmiechu było wiele, bo dzieci są najlepszymi aktorami w swych naturalnych pozach.

- Dziękuję Wam za piękny występ i gratuluję jubileuszu - mówiła wiceprezydent Wioleta Haręźlak, wręczając pracownikom przedszkola nagrody od Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego. Otrzymali je m.in.: dyrektor Małgorzata Mańko oraz pracownicy Teresa Błażewicz, Marta Chłopecka, Beata Ciążyńska, Krystyna Figielska i Anna Węclik.

Uroczyste otwarcie nowego przedszkola miało miejsce 27 kwietnia 1979 roku. Zostało ono wybudowane przy współudziale „Gazety Lubuskiej” z funduszu Święta Prasy. Przedszkole to, jest pierwszą placówką na terenie miasta zbudowaną z gotowych elementów typu ciechanowskiego. Dyrektorami przedszkola były Grażyna Ostrowska (1979-1990) i Irena Michnowicz (1990-2007), a od roku 2007 kieruje placówką Małgorzata Mańko.

Folder

„Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy”

12.05.2014

Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy
GŁOSUJ
Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy

Nabór do przedszkola

Nabór do przedszkoli

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola- dokument PDF -   Pobierz


Sześciolatek w szkole


– organizacja oddziału, procesu kształcenia, wychowania i opieki.


26.02.2014

 1. Prezentacja multimedialna ze spotkania z dyrektorami szkół podstawowych, przedszkoli i poradni psychologiczno – pedagogicznych w dniu 18 lutego 2014r. -  zobacz
 2. Opracowania i broszury Instytutu Badań Edukacyjnych 1 -  zobacz
 3. Opracowania i broszury Instytutu Badań Edukacyjnych 2 -  zobacz
 4. Opracowania i broszury Instytutu Badań Edukacyjnych 3 -  zobacz
 5. Opracowania i broszury Instytutu Badań Edukacyjnych 4 -  zobacz
 6. Opracowania i broszury Instytutu Badań Edukacyjnych 5 -  zobacz
 7. Opracowania i broszury Instytutu Badań Edukacyjnych 6 -  zobacz

Historia Kuby

09.12.2013

W tym roku, DZIECI z naszego przedszkola, wysłały wspólny list nie tylko do Świętego Mikołaja ale również do Kubusia. Chłopiec nie wiele starszy od nich, spędzi te święta w szpitalu. Kolorowe, mikołajkowe kartki z życzeniami i rysunkami z pewnością sprawią mu wielką radość. Do akcji niesienia uśmiechu dla Kubusia przyłącz się i Ty! :D Historia Kuby - zobacz

Historia Kuby

"Tuwim ekologicznie"

30.10.2013

Dzieci z grupy "Śmieszki" brały udział w konkursie plastycznym "Tuwim ekologicznie" zorganizowanym przez WiMB im. Cypriana Norwida, rysowały ilustracje do wierszy J. Tuwima. Praca Dawida otrzymała nagrody, którą odbierał na scenie przy zielonogórskim ratuszu. Dawidowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tuwim ekologicznie
[więcej zdjęć]

Zbiórka kasztanów

14.10.2013

Zbiórka kasztanów

Do tej pory, za zgromadzone kasztany, udało nam się zebrać 100 zł. na plac zabaw. Dziękujemy za udział i w dalszym ciągu namawiamy: Mamo! Tato! Babciu! Dziadku! Zabierzcie swoje pociechy na spacer i razem z nimi zbierajcie kasztany :)

PODZIĘKOWANIE!!!

10.10.2013

SZANOWNI PAŃSTWO

DYREKTOR, RADA PEDAGOGICZNA I RADA RODZICÓW
SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM,
KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W FESTYNIE
ZORGANIZOWANYM Z INICJATYWY
RADY RODZICÓW Z OKAZJI „POŻEGNANIA LATA”.
ZGROMADZONA KWOTA W WYSOKOŚCI 1594
W CAŁOŚCI ZOSTANIE PRZEKAZANA NA ZAKUP PLACU ZABAW DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW.
©2011-2013 Miejskie Przedszkole nr 21 w Zielonej Górze. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Liczba odwiedzin:    Liczniki na stonę