O naszym przedszkolu

Miejskie Przedszkole nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi

1. Miejskie Przedszkole nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze znajduje się w budynku jednokondygnacyjnym przy ul. Rydza Śmigłego 5 w otoczeniu zieleni.
  2. W pierwszych latach działania placówki było 5 oddziałów. Pierwszym dyrektorem placówki była Pani mgr. Grażyna Ostrowska, która przystosowała placówkę do przyjęcia dzieci.
  3. Po kilku latach działalności zlikwidowano 1 grupę i przygotowano salę do zajęć ruchowych. W pierwszych latach działalności placówki wszystkie grupy wiekowe przystosowane były do leżakowania. Stopniowo likwidowano leżakowanie a na dzień dzisiejszy odpoczywa tylko grupa najmłodszych.
  4. Po przejściu na emeryturę Pani Grażyny Ostrowskiej placówkę objęła Pani mgr Irena Michnowicz.
  5. W roku 2000 utworzono I oddział integracyjny, do którego uczęszcza (zgodnie z obowiązującą ustawą) 20 dzieci w tym od 3-5 dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  6. Za czasów p. Dyrektor mgr Ireny Michnowicz wielokrotnie przeprowadzano remonty placówki i udoskonalono warsztat pracy dla zatrudnionych pracowników jak i ulepszono warunki pobytu dzieci.
  7. Obecnym Dyrektorem placówki jest Pani Małgorzata Mańko.

Nasze przedszkole jest placówką:

stwarzającą takie warunki, aby proces integracji przebiegał w duchu tolerancji, w której każde dziecko zostanie przygotowane do nauki na wyższym etapie kształcenia, która rozwija wrażliwość, rozbudza aktywność oraz kształtuje osobowość.

Przedszkole:

1. Posiada kadrę z pełnymi kwalifikacjami, wspomagającą rozwój dziecka i stosującą nowoczesne, aktywizujące metody nauczania.
  2. Bardzo dobrze przygotowuje dzieci do kontynuowania nauki w szkole.
  3. Zapewnia wszechstronną pomoc pedagoga, psychologa i logopedy.
  4. Stwarza możliwości rozwijania uzdolnień i zainteresowań.
  5. Realizuje programy nauczania dostosowane do możliwości dziecka.
  6. Posiada precyzyjne i czytelne kryteria wymagań stawianych dzieciom.